דבריו של עו״ד דודו קוכמן, מזכ״ל האיחוד החקלאי בועידת האיחוד החקלאי שהתקיימה ביום 07/12/17 בהיכל התרבות בדרום השרון.
הועידה ה- 15 של האיחוד החקלאי עמדה בסימן 85 שנה לתנועה ועסה בנושאי הכפר כמרחב רב תפקודי.
במידע נוסף על הועידה ניתן לעיין בקישור הבא: https://185.56.74.242/index.php/component/k2/itemlist/tag/%D7%94%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%94%20%D7%94%2015

דבריו של ד״ר מוטי דלג׳ו, יו״ר תנועת האיחוד החקלאי וראש מ.א. דרום השרון בועידת האיחוד החקלאי שהתקיימה ביום 07/12/17 בהיכל התרבות בדרום השרון.

הועידה ה- 15 של האיחוד החקלאי עמדה בסימן 85 שנה לתנועה ועסה בנושאי הכפר כמרחב רב תפקודי.

במידע נוסף על הועידה ניתן לעיין בקישור הבא: https://185.56.74.242/index.php/compon...

כך אמר היום ח"כ איתן ברושי בועידה ה- 15 של תנועת כפרי האיחוד החקלאי. 


הועידה בהשתתפות מאות חברי האגודות, התקיימה בהיכל התרבות של המועצה האזורית דרום השרון וכללה 6 מושבי תוכן בהשתתפות אישים מתחום ההתיישבות, אנשי אקדמיה, פוליטיקאים וקובעי מדיניות.

המושבים עסקו בסוגיות אלה: אתגרי המרחב הכפרי מול מדיניות הממשלה, הכפר בשנת 2030, מעשה ההתיישבות במאה ה- 21, קרקע, מים ושטחים פתוחים וגידולים חקלאיים, חידושים ובנושא אגודות שיתופיות.

הועידה ה 15 של האיחוד החקלאי בחרה מחדש את ד״ר מוטי דלג׳ו ליו״ר הציבורי של תנועת כפרי האיחוד החקלאי. דלג׳ו המשמש כראש מועצת דרום השרון קרא לשר החקלאות להיאבק לצד התנועות כנגד האיומים כנגד החקלאות והישובים למרות שעיקר עיסוקו של השר ותפיסת עולמו אינה החקלאות.

  1. התיישבות
    הועידה רואה בחשיבות רבה את ההתיישבות הכפרית חקלאית על מגוון צורותיה ואת הצורך בהגדלת ההתיישבות ע"י הרחבת הישובים, חיזוק הפריפריה ע"י עיבוי ההתיישבות, והקמת יישובים חדשים דבר שיביא לחיזוק חיי הקהילה והחברה. הועידה מטילה על המזכירות להמשיך ולפעול להקמת ישובים חדשים בצד הטיפול למתן אמצעי ייצור ומקורות פרנסה למתיישבים בכלל ולפריפריה בפרט. הועידה פונה לשר החקלאות, לחטיבה להתיישבות ולקק"ל להגדיל ולחזק את אמצעי הייצור וכן להכין תכנית כוללת למרחב הכפרי.
  2. תנופה בהתיישבות חקלאית
    הועידה מברכת את כל צורות ההתיישבות המקדמות את מפעל ההתיישבות והיעדים הלאומיים של מדינת ישראל, פיזור אוכלוסין, שמירת הקרקע ועיבודה, אבטחת מזון וחיזוק גבולות הארץ. הועידה קובעת את דרכה של תנועת האיחוד החקלאי כתנועה התיישבותית עצמאית המבוססת על קואופרציה חופשית וולונטרית אשר חבריה כפרים שיתופיים חקלאיים, תעשייתיים וקהילתיים, מושבים שיתופיים והתיישבויות בודדים, או כל התיישבות מוכרת ולהם שמורה הזכות והחופש, כל אחד לפי בחירתו בענייני מצפון, דת, השקפות עולם והזדהות פוליטית מפלגתית.

מידע נוסף

  • קרדיט תמונה מקור:

 ועידת האיחוד החקלאי  התכנסה ביום ג' כ"ז באייר תשע"א, 31 במאי 2011 בפעם  ה- 14 בסימון "המרחב הכפרי, בין אדם לאדמתו"

מפעל ההתיישבות של האיחוד החקלאי חגג 75 שנה וציין את חגיגת מפעל ההתיישבות והעשייה הציונית במסגרת הועידה ה 14, בנוכחות נשיא מדינת ישראל מר שמעון פרס.

לאיחוד החקלאי על 75 יישוביו הפרוסים בכל רחבי הארץ ,חלק נכבד ביצירה ההתיישבות.

יישובי האיחוד החקלאי הוכיחו, לאורך שנות קיומם, את שורשיותם ואת איתנות אחיזתם בקרקע ובחקלאות ורבים מהם עלו על הקרקע עוד לפני הקמת המדינה.

במהלכה של הועידה ה- 14 נסקרו מגמות ההתחדשות והעשייה שליוו את ההתיישבות בשנים האחרונות, יחד החזון והדרך שתוביל התנועה כתנועה מרכזית ומשמעותית בעתיד

מידע נוסף

  • קרדיט תמונה מקור:

מידע נוסף

  • קרדיט תמונה מקור:

רצ"ב החלטות ועידת האיחוד החקלאי ה- 13 שהתקיימה בסמינר רמת אפעל בימים 19/05/2005 -18:

ועידת האיחוד החקלאי  רואה בחשיבות רבה את ההתיישבות הכפרית חקלאית על מגוון צורותיה ואת הצורך בהגדלת ההתיישבות ע"י הרחבת הישובים, חיזוק הפריפריה ע"י עיבוי ההתיישבות, דבר שיביא לחיזוק חיי הקהילה והחברה. ועידת האיחוד החקלאי מטילה על המזכירות להמשיך ולפעול להקמת ישובים חדשים בצד הטיפול למתן אמצעי ייצור ומקורות פרנסה למתיישבים בכלל ולפריפריה בפרט. ועידת האיחוד החקלאי פונה לשר החקלאות ,לחטיבה להתיישבות ולקק"ל להגדיל ולחזק את אמצעי הייצור וכן להכין תוכנית כוללת למרחב הכפרי.

מידע נוסף

  • קרדיט תמונה מקור:

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237